Z pewnością słyszałaś o botoksie na twarz. A czy wiesz, że podobny zabieg można wykonać również na włosy, żeby zapewnić zniszczonym kosmykom regenerację i odnowę. Botoks na włosy staje się coraz bardziej popularny. Co ciekawe, zabieg można wykonać u fryzjera albo domowymi sposobami.
Głównym celem botoksu na włosy jest odbudowa zniszczonej struktury włosa. Zabieg zasadniczo wykonywany jest w salonie fryzjerskim. Ten profesjonalny zabieg fryzjerski największą popularnością cieszy się w okresie zimowym. Po lecie nasze włosy są matowe, pozbawione życia i witalności. Rozwiązaniem może być botoks do włosów.
na czym polega botoks na włosy
dla kogo jest to odpowiedni zabieg
czy są jakieś przeciwwskazania
botox na włosy – cena
jak długo utrzymuje się efekt botoksu do włosów
botoks na włosy w domu – czy warto
jak przedłużyć efekt kuracji
Botoks włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, którego zadaniem jest odbudowa włosa, jego regeneracja i poprawa kondycji. W efekcie włosy powinny odzyskać blask, być na nowo miękkie i elastyczne, gładkie i delikatne w dotyku.
Botox na włosy polega na wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Preparaty stosowane do botoksu włosów zawierają przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai. Widzisz już pewnie, że botox do włosów ma niewiele wspólnego z tak popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Nie ma tutaj toksyny botulinowej, nie ma też strzykawek (no prawie). W zasadzie botox na włosy to zabieg bezinwazyjny.
Skąd więc konotacja z zabiegiem medycyny estetycznej? Oba procesy wygładzają – jeden twarz i zmarszczki, drugi pasma. I oba upiększają. Myślę, że sama nazwa „botoks na włosy” to również chwyt marketingowy. Sam botoks dobrze się kojarzy – z upiększaniem, z gładkością, z estetyką, pięknem. I takie skojarzenia przeniesiono na zabieg na włosy.
Zabieg ten oddziałuje bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosa, poprawiając ich wygląd. Po zabiegu włosy są lśniące, miękkie, gładkie, lepiej się też układają. A co ciekawe, ich kolor staje się mocniejszy, bardziej żywy, co ucieszy posiadaczki pasm koloryzowanych.
Główny zabieg można podzielić na trzy podstawowe etapy. Całość nie trwa bardzo długo, zmieścisz się pewnie w godzinie razem z krótką pogawędką z fryzjerem na początku i płatnością . Co ważne, botoks włosów nie jest inwazyjnym zabiegiem.
Na początek włosy myje się specjalistycznym szamponem. Szampon otwiera łuski włosa, dzięki czemu włosy będą lepiej wchłaniać składniki aktywne. Zazwyczaj myje się włosy dwukrotnie, za drugim razem pozostawiając na dłuższą chwilę szampon na włosach.
Kolejny etap to nałożenie specjalnego serum, które poprawi kondycję włosów (czyli w zasadzie upiększy je). Oczywiście wcześniej należy odcisnąć z mokrych włosów nadmiar wody w ręcznik (papierowy albo zwykły). I tutaj mamy podobieństwo do zabiegu na twarz, bo wspominane serum nakłada się na pasma specjalną strzykawką.
Cały zabieg zamyka aplikacja maski, która powinna domknąć łuski włosa. Maskę pozostawia się na włosach na około 20 minut. Uwaga: maska jest nakładana bezpośrednio na serum.
Cały zabieg powinien trwać około 40 minut, a więc jest stosunkowo krótki. Po około 20 minutach od aplikacji maski należy spłukać wszystkie kosmetyki. I w zasadzie to już koniec.
Teraz już widzisz wyraźnie, że botox do włosów nie jest zabiegiem inwazyjnym. Nie używa się żadnych urządzeń (czym różni się od krioterapii, gdzie wykorzystywane jest narzędzie o nazwie Frozen Machine). Nie trzeba też używać ciepła do aktywacji kosmetyków jak przy keratynowym prostowaniu. Zasadniczo działamy na włosy od zewnątrz, a składniki aktywne zawarte w specjalnym serum wnikają „naturalnie” w strukturę kosmyków.
W sumie nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Botoks na włosy ma działanie przede wszystkim odżywcze. Nie obciąża przy tym włosów, oczywiście nie niszczy ich i nie osłabia. Na zabieg mogą się zdecydować osoby z osłabionymi, zniszczonymi czy cienkimi włosami.
Zabieg polecany jest do włosów zniszczonych – na przykład farbowaniem, rozjaśnianiem, stylizacją. Może być też świetnym rozwiązaniem po zimie, gdy włosy są słabe i zniszczone. Ale też po lecie, kiedy kosmyki są przesuszone i zniszczone słońcem, chlorowaną oraz słoną wodą.
Botoks można wykonać o każdej porze roku, nie ma w tej kwestii żadnych przeciwwskazań. Efekty są widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu.
Warto uzmysłowić sobie, że botox do włosów to zabieg przede wszystkim odżywczy. Włosy zostają wzmocnione, odżywione, zregenerowane i odbudowane. W związku ze znaczną poprawą kondycji poprawia się też ich wygląd. Stają się więc lśniące, gładkie, mięciutkie. Przede wszystkim jednak są zdrowe.
Na zabieg ten decydują się przede wszystkim osoby z włosami matowymi, zniszczonymi, szorstkimi, osłabionymi i puszącymi się.
Botoks do włosów najlepiej wykonać w salonie fryzjerskim. Sam zabieg jest dość krótki i nie wydaje się skomplikowany, jednak fryzjerzy mają dostęp do profesjonalnych produktów, które zapewniają optymalne rezultaty.
Zabieg botoksu na włosów nie jest bardzo drogi. W naszym Instytucie Urody LaLa-Med na Białołęce ul. Berensona 13 . Kosztuje około 100-150 złotych w przypadku dłuższych włosów. Może też kosztować 30 złotych, jeśli masz krótkie włosy. Na cenę zabiegu wpływa zatem długość włosów, ale też stosowane preparaty.
Zasadniczo jednak z oferty zabiegów kondycjonujących i wygładzających botoks na włosy jest jednym z tańszych. Z pewnością jest dużo tańszy niż keratynowe prostowanie czy krioterapia, cenowo może być zbliżony do polerowania włosów.
Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Efekt odżywienia i regeneracji włosów nie utrzymuje się na zawsze, z czasem zanika.
Efekt botoksu na włosy może się utrzymać nawet kilka miesięcy. Zasadniczo wszystko zależy od tego, jak często myjesz włosy i czy zabieg był powtarzany (można wykonać serię kuracji dla mocniejszego i dłuższego efektu). Wygładzenie utrzyma się przez około 10- 15 myć. Dodatkowo warto pamiętać, że po tym zabiegu najlepiej myć włosy co 3 dni.
Włosy po botoksie trzeba odpowiednio pielęgnować. Specjaliści zalecają, żeby stosować tylko szampony bez SLS, parabenów oraz alkoholu. Warto sięgnąć także po kosmetyki odżywcze z keratyną bądź kwasem hialuronowym, dla podtrzymania efektu. Kup więc maskę keratynową albo kąpiel z kwasem hialuronowym i stosuj je regularnie.
Zarówno jeden, jak i drugi zabieg przynosi widoczne odżywienie włosa i poprawę jego wyglądu. Keratynowe prostowanie oraz botoks na włosy sprawiają, że pasma są gładkie, lśniące, miękkie. I tu właściwie kończą się podobieństwa.
Istotą keratynowego prostowania jest zmiana struktury włosa, w efekcie czego pasma są idealnie proste i gładkie. Keratynowe prostowanie zaleca się do włosów grubych, niesfornych, gęstych. Z kolei botoks skupia się na odżywieniu włosów – w efekcie prezentują się doskonale. Botox będzie odpowiednim zabiegiem również dla włosów cienkich i rzadkich. Zabiegi z keratyną mogą sprawić, że takie włosy oklapną, nie będą się prezentowały dobrze.
Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki
Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave.
Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53 lub umów się online: