LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Depilacja Laserowa Light Sheer Duet

Po kilku deszczowych dniach Białołęka w końcu kąpie się w słońcu, a Ty i tak idziesz od pracy w długich spodniach, bo nie zdążyłaś ogolić nóg? Rozwiązaniem jest skuteczna depilacja laserowa, dzięki której będziesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez cały rok… Oszczędzając przy tym czas, nerwy i pieniądze – w końcu specyfiki do domowej depilacji nóg kosztują, i to nie mało! W usługach oferta zabiegów na ciało Instytutu Urody LaLa - Med czeka na Ciebie profesjonalny laser diodowy Light Sheer marki Lumenis. Jest to obecnie najnowocześniejsze, a zarazem najbardziej skuteczne urządzenie do depilacji laserowej na świecie.

 

Dlaczego depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Żadna inna z metod depilacji oferowanych przez branżę beauty nie przynosi tak spektakularnych efektów w zakresie usuwania niechcianego owłosienia, jak właśnie depilacja laserowa, która jest nie tylko efektywna, ale przede wszystkim w pełni bezpieczna. Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest obojętna dla skóry, nie powoduje podrażnień, ani mikrouszkodzeń.

 

Dlaczego LaLa-Med Białołęka wybrała laser Light Sheer do Lumenis?

Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom Naszych Klientów szukamy rozwiązań o potwierdzonej skuteczności. Laser do depilacji laserowej całego ciała Light Sheer marki Lumenis to jeden z kilkunastu systemów do depilacji dostępnych na rynku urodowym, który w praktyce okazuje się nie mieć sobie równych. Light Sheer to skuteczność i bezpieczeństwo. Nad prawidłowym przebiegiem zabiegu czuwa wykwalifikowany pracownik Instytutu Urody La La-Med Białołęka. Dzięki temu masz pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie i będzie całkowicie bezpieczny.

 

 Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

• najwyższa skuteczność

• bezpieczeństwo

• komfort dla pacjenta

• stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Laser diodowy Light Sheer amerykańskiej firmy Lumenis  jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Firma istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie. Diodowy Laser Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera Light Sheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4°C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

 

Depilacja laserowa-Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych a po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy -większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu. Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście włosów, które znajdują się na powierzchni skóry.

 

Depilacja laserowa - efekty

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) - są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 3-5 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Light Sheer zostaje usunięte około 30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają pacjentom. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników.

 • Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem).Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

 • Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.

 • Faza spoczynku (telogen) - polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

 Jeśli przed depilacją laserową przeprowadzane były inne zabiegi depilacji (pęsetą, woskiem, mechanicznym depilatorem lub słabym chińskim IPL) często istnieje konieczność wykonania większej ilości depilacji laserowej aby uzyskać lepsze efekty. Spowodowane jest to tym, iż włosy usuwane innymi metodami rosną nierównomiernie, mniej jest włosów w fazie anagen albo są one osłabione. Dotyczy to włosów jaśniejszych, jak i osób z bardzo ciemną karnacją. Włosy rude i siwe nie mogą być usunięte tą metodą, gdyż nie mają melaniny.

 

 Depilacja laserowa- Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).
 • Ciąża
 • Leki światłouczulające, retinoidy.
 • Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
 • Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).
 • Skłonność do przebarwień.
 • Bielactwo, łuszczyca.
 • Peeling przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem
 • Depilacja laserowa-Opis postępowania przed zabiegiem:          
 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby    laserowej.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym    nieposmarowana.
 • Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu  opalenizny  (min. 4 tyg.).
 • Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po  tygodniu od  zakończenia leczenia;
 • Dziurawca, nagietka (uwagi jw.);
 • Kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed zabiegiem;
 • Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C   itp. Min 1 miesiąc przed zabiegiem;
 • Herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2). 

                                   

 Depilacja laserowa-Postępowanie po zabiegu

 • Depilacja laserowa-zabiegi należy powtarzać, co 4-6 tygodni (zależnie od części ciała ? bikini, nogi ? oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
 • Nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.
 • Leków uczulających na słońce nie stosować;
 • Kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;
 • Depilacja laserowa-Przez kilka dni po zabiegu:
 • Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,  dezodorantów, itp.;
 • Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
 • 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;
 • Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie.

 

Skóra każdego klienta indywidualnie reaguje na zabieg depilacji laserowej. Miejscowe zaczerwienienie lub podrażnienie około mieszkowe to naturalna reakcja skóry. Niezwykle rzadko występują przebarwienia lub odbarwienia ustępuje już po kilku dniach. Gdy występuje wyjątkowa nadwrażliwość objawy te mogą się utrzymać do kilku tygodni czy nawet miesięcy.

 

Białołęka – gdzie wykonuje się zabiegi depilacje laserem diodowym Light Sheer Duet?

Na zabiegi depilacji laserowej zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego zlokalizowanego w dzielnicy Białołęka ul. Berensona 13.

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

Depilacja Laserowa Light Sheer Duet 

17 kwietnia 2020
Depilacja Laserowa Białołęka lala-med ul. berensona 13
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon