Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53 lub umów się online:
Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave.
Obecnie dostępnych jest wiele sposobów usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wystarczy wspomnieć o odmianach samej liposukcji, która może być wykonywana przy pomocy infradźwięków, strumienia wody czy nawet wibracji. Poza wspomnianą procedurą pacjenci zdecydować się mogą na usuwanie tłuszczu mniej inwazyjną techniką, przy pomocy zastrzyków - zabieg ten określa się mianem lipolizy iniekcyjnej.
Z nadmiarem tkanki tłuszczowej pacjenci mogą walczyć na różne sposoby. Możliwe jest chociażby stosowanie odpowiedniej diety czy podejmowanie aktywności fizycznej. Przy pomocy tych metod, owszem, schudnięcie jest możliwe, jednakże redukcja tkanki tłuszczowej z pewnych okolic ciała (np. z otoczenia kolan, podbródka czy pach) jest trudna lub czasami nawet niemożliwa. Pacjentom, znajdującym się w takiej sytuacji, polecone mogą zostać zabiegi modelujące sylwetkę, oferowane przez chirurgów plastycznych i specjalistów medycyny estetycznej.
Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest zabiegiem popularnym wśród pacjentów: według American Society for Aesthetic Plastic Surgery, w 2015 roku na liposukcję zdecydowało się prawie 400 tysięcy osób, czyniąc ją najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej w USA. Usuwać tłuszcz można jednak nie tylko poprzez liposukcję: do tego celu stosowane są również... iniekcje.
Lipolizę iniekcyjną zaliczyć można do mało inwazyjnych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jedyną ingerencją, do której dochodzi w trakcie tej procedury, jest wykonywanie przy pomocy cienkich igieł serii zastrzyków. Ich ilość jest zróżnicowana w zależności od rejonu ciała, z którego to tłuszcz ma być usuwany: mniej ich będzie potrzebnych do redukcji objętości podbródka, więcej natomiast w przypadku odtłuszczania okolicy brzucha.
Lipolizy iniekcyjnej bazuje na wprowadzeniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej takich substancji, które spowodują jej rozkład. Do tego celu stosowane są różne związki, jednymi z popularniejszych są preparaty fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu (związku działającego jako detergent). Skutkiem iniekcji jest rozpad komórek tkanki tłuszczowej, a także rozkład trójglicerydów do ich składowych: glicerolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych. W miejscu, do którego wprowadzone zostają substancje, rozkładające tłuszcz, dochodzi do rozwoju swoistego (i oczekiwanego) stanu zapalnego. Efektem tych procesów jest zastąpienie rozłożonej tkanki tłuszczowej tkanką włóknistą, dzięki czemu uzyskuje się odchudzenie wybranych rejonów ciała. Pacjenci mogą zastanawiać się, co też dzieje się z uwolnionymi związkami tłuszczowymi. Otóż trafiają one najpierw do wątroby, a później są usuwane z organizmu.
Przy pomocy lipolizy iniekcyjnej można usuwać nadmiar tłuszczu z różnych rejonów ciała, ale nie tylko. Iniekcje stosowane mogą być także do redukowania cellulitu, korekty ewentualnych nierówności pozostałych po liposukcji czy nawet do usuwania łagodnych zmian nowotworowych, jakimi są tłuszczaki.
Przeprowadzenie lipolizy iniekcyjnej nie zajmuje wiele czasu. Długość pobytu w naszym gabinecie związana jest z ilością wykonywanych wstrzyknięć, jednak nie przekracza ona zwykle 60 minut. Przed aplikacją substancji rozkładających tłuszcz skóra pacjentów podlega miejscowemu znieczuleniu, czasami w samym podawanym preparacie znajdują się substancje znieczulające - dzięki temu zabiegi lipolizy iniekcyjnej są zasadniczo niebolesne.
Lipoliza iniekcyjna nie nadaje się do ogólnej redukcji wagi, a jedynie do miejscowego stosowania w celu uzyskania efektu estetycznego. Metoda ta jest uznawana za bezpieczny zabieg. Istnieją pewne okoliczności, które mogą uniemożliwić jego wykonanie.
Lipoliza iniekcyjna brzucha rozpoczyna się od tego, że lekarz zaznacza flamastrem na ciele pacjentki te okolice, które mają zostać wymodelowane. Wybrana powierzchnia ciała zostaje oczyszczona, a następnie poddana serii stosunkowo bezbolesnych zastrzyków.
Nakłucia wykonywane są w małych odstępach – bardzo cienką, jednorazową igłą. W miejscach nakłuć, pojawić się mogą lekkie opuchnięcia i obrzęki. Okolica poddana lipolizie iniekcyjnej może się czerwienić lub delikatnie boleć, jednak dolegliwości te powinny ustąpić w przeciągu 4-5 dni
Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 50 minut. Lipoliza iniekcyjna gwarantuje szybki powrót do pełnej aktywności, jednakże lekarze zalecają ograniczenie spożycia tłuszczów, aby nie obciążać zbytnio wątroby. Po lipolizie można stracić nawet 10 cm w obwodzie, jednak na ogół w miejscu, gdzie został zaaplikowany preparat, traci się od 2 do 4 cm.
Nie są widoczne od razu: procesy rozkładu tkanki tłuszczowej zajmują pewien czas (zróżnicowany w zależności od grubości tej tkanki w danym miejscu oraz od stopnia jej zwłóknienia). Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zabieg jest powtarzany z zachowaniem 4-tygodniowych odstępów. Zazwyczaj wystarczające jest 2,3-krotne powtórzenie iniekcji, jednak u pacjentów, posiadających znacznie rozbudowaną oraz włóknistą tkankę tłuszczową, potrzebnych może być ich więcej .
Do 24 godzin po zabiegu, jakim jest lipoliza iniekcyjna, nie należy spożywać alkoholu, aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych.
Bezpośrednio po podaniu preparatu może pojawić się rumień, świąd czy siniak, oraz miejscowy obrzęk skóry, mogący utrzymywać się do 3 tygodni. Od 2 do 4 tygodni mogą utrzymywać się niewielkie zgrubienia podskórne w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
Na zabiegi lipolizy iniekcyjnej zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego zlokalizowanego w dzielnicy Białołęka ul. Berensona 13. LaLa-Med Instytut Urody i Medycyny Estetycznej
Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki
Cena zależy od ilości tkanki tłuszczowej i ilości zużytych ampułek UWAGA!!!DLA ZWIĘKSZENIA EFEKTU ZABIEGU LIPOLIZY ZAPRASZAMY FAL RADIOWYCH NA ZABIEG ENDERMOLOGII !!!
Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik