LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa- działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Najczęściej stosowany w dermatologii i medycyny estetycznej do leczenia i profilaktyki.

 

Mezoterapia igłowa-Wskazania

 • zwiotczenie skóry (skóra sucha odwodniona), 
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa (drobne zmarszczki),
 • cienie pod oczami 
 • rozstępy
 • cellulit,nadmiar tkanki tłuszczowej
 • nadmierne wypadanie włosów, pierwsze oznaki łysienia. 

                                        

Mezoterapia igłowa-Przeciwwskazania 

 • ciąża, okres karmienia piersią 
 • menstruacja
 • alergia,uczulenie na składniki zawarte w preparatach, lub środkach przeciwbólowych 
 • cukrzyca,w szczególności nieunormowana, 
 • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne, 
 • choroby nowotworowe w trakcie leczenia, 
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych 
 • skłonności do blizn i zwłóknień, 
 • wiek pacjenta poniżej 18 lat (w szczególnych przypadkach granica ta może zostać obniżona)           

                                                                  

Mezoterapia igłowa-działanie

mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwanie substancji leczniczych i regenerujących w okolice miejsca poddawanego leczeniu ma dwojakie działanie:

 • Po pierwsze - miejscowe podanie preparatów maksymalizuje skuteczność ich działania, jednocześnie redukując obciążenie nerek i wątroby, które ma miejsce przy doustnym podawaniu leków. 
 • Po drugie - wywołane iniekcjami uszkodzenia skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji.
 • Wykorzystywane preparaty mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub koktajli leczniczych, będących indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

 

Mezoterapia igłowa-Przebieg zabiegu 

Mezoterapia igłowa, jako zabieg inwazyjny. Na pół godziny przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający. Do wstrzykiwań można stosować zwykłe strzykawki o bardzo cienkich igłach, jednak obecnie popularność zdobywają pistolety do mezoterapii, których zaletą jest możliwość dokładnego ustalenia głębokości wstrzyknięcia oraz jednorazowej dawki preparatu oraz specjalne urządzenia do mezoterapii, jak np. mesoline roller, umożliwiający mezoterapię nawet w warunkach domowych. Dzięki nim skraca się też czas zabiegu oraz zmniejsza odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Po aplikacji preparatu pacjentowi wykonuje się masaż mający na celu rozprowadzenie substancji aktywnych w skórze oraz ograniczenie skutków ubocznych iniekcji, czyli obrzęków. Na zabieg należy przeznaczyć około 1 godziny.

 

Sam zabieg w zależności od rodzaju problemu wykonuje się:

1. Przy odmładzaniu skóry - w okolicach twarzy,oczu, szyi, dekoltu, dłoni. Zwykle zaleca się 3 do 5 zabiegów w odstępie 2-5 tygodni. Co kilka miesięcy można wykonać zabieg podtrzymujący. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekt kuracji może utrzymać się do 3 lat. 

2. Przy leczeniu cellulitu,lipolizie - w okolicach bioder, pośladków i ud. Należy wykonać minimum 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych. Ich efektywność zwiększa aktywność fizyczna, masaż  (endermologii) ograniczenie w diecie potraw wysokokalorycznych, wystrzeganie się alkoholu, kawy i papierosów. 

3. Mezoterapia skóry głowy - przy problemach związanych z łysieniem i wypadaniem włosów - na łysiejącej i owłosionej skórze głowy. Zwykle najlepsze efekty daje wykonywanie zabiegów raz w tygodniu w ciągu pierwszego miesiąca, a następnie co 2-4 tygodnie.

 

Mezoterapia igłowa-Efekty po zabiegowe 

Popularność mezoterapii wynika m.im z faktu, że kuracja ta szybko przynosi zauważalną poprawę oraz posiada bardzo ograniczone efekty uboczne. W trakcie i zaraz po zabiegu mezoterapii igłowej w rzadkich przypadkach mogą pojawić się: krótkotrwały rumień, krwawienie, zasinienie. Istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej. Przez kilka dni po zabiegu mezoterapii igłowej należy unikać słońca ze względu na ryzyko powstania przebarwień w miejscach iniekcji.

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na wprowadzaniu cienką igłą przez skórę preparatu przygotowanego na bazie krwi pacjenta. Zabiegi z osocza powodują namnażanie się komórek, tworzenie naczyń włosowatych oraz tworzenie się nowych struktur kolagenu, dzięki czemu wampirzy lifting, jak często nazywana jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ma doskonałe właściwości odmładzające.

 

Obok preparatu RPP zabiegi z osocza wykorzystują także wytwarzane w szpiku kostnym trombocyty, które są komórkami odpowiedzialnymi za proces krzepnięcia krwi. Magazynując tzw. czynnik wzrostu trombocyty stymulują procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek. To dzięki temu mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest tak efektywna. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, iż jest to zabieg o autologicznej naturze, dzięki czemu nie powoduje reakcji immunologicznych oraz alergicznych.

 

Białołęka – gdzie wykonuje się zabiegi z osocza? i mezoterapii igłowej

Na zabiegi z mezoterapii  zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego zlokalizowanego w dzielnicy Białołęka ul. Berensona 13.

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik 

Mezoterapia Igłowa

16 kwietnia 2020
Mezoterapia Igłowa usługi medycyny estetycznej Białołęka lalamed.pl
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon