LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Mezoterapia igłowa okolic oczu – na czym to polega?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wykonaniu serii mikronakłuć, które wywołują kontrolowane reakcje zapalne w skórze. W ten sposób powstają w niej kanaliki, którymi możemy przetransportować substancje odżywcze w głąb skóry. Oprócz mechanicznego uszkodzenia, które zmusza naskórek do regeneracji i odbudowy, istotą tego zabiegu jest zadziałanie na skórę od środka. Podczas zabiegu wprowadzamy składniki rewitalizujące i nawilżające (m.in. kwas hialuronowy, witaminy i antyoksydanty, peptydy – lub osocze bogatopłytkowe, czyli preparat pobrany z krwi pacjenta). Skład takiego koktajlu może być indywidualnie dobrany do różnych potrzeb i problemów skóry. Celem mezoterapii okolic oczu jest jednak zawsze pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz odświeżenie i dogłębne odżywienie skóry.

 

Mezoterapia okolic oczu – jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapii okolic oczu trwa zwykle kilkanaście minut. Najpierw lekarz znieczula skórę pod oczami za pomocą specjalnego kremu – dzięki temu zabieg jest niemal bezbolesny. Następnie ostrzykuje ten obszar cienką igłą, jednocześnie rozprowadzając na nim niewielkie dawki koktajlu. Użycie igły pozwala ominąć barierę naskórkową, która zatrzymuje większość kremów - i ułatwia substancjom odżywczym wniknięcie w głąb skóry. Podając preparat bezpośrednio do skóry właściwej, stymulujemy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Jednocześnie powstałe w trakcie mezoterapii igłowej mikronakłucia, zmuszają ją do szybszej regeneracji. 

 

Mezoterapia Igłowa pod oczy dla Kogo?

Zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy jest polecany dla osób, których problemem są zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki, cienie i sińce pod oczami. Sprawdzą się one również wtedy, gdy skóra wokół oczu jest cienka i przesuszona, o nierównym kolorycie. Ponadto sprawdza się także u osób osobom ze skłonnością do opuchlizny pod oczami.

 

Mezoterapia Igłowa pod oczy Efekty

Koktajle do zabiegu mezoterapia pod oczy najczęściej bazują na  kwasie hialuronowym, dzięki czemu poprawiają nawilżenie, napięcie i gęstość skóry. Efektem jest wygładzenie drobnych zmarszczek i bardziej elastyczna skóra w tym obszarze. Mezoterapia okolic oczu poprawia także krążenie, przez co redukuje ilość płynów ustrojowych gromadzących się pod oczami w postaci opuchnięć.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia

 

Mezoterapia Igłowa Przeciwwskazania do zabiegu:

  • alergia / uczulenie na składniki zawarte w preparatach

  • ciąża oraz okres karmienia piersią

  • cukrzyca,

  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne

  • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne

  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu)

  • skłonności do blizn i zwłóknień.

 

Mezoterapia Igłowa pod oczy – jak dbać o skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii okolic oczu, skóra w tym miejscu może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Na jej powierzchni mogą się pojawić małe pęcherzyki z wstrzykniętym preparatem. Zazwyczaj ulegają one wchłonięciu po maksymalnie 48-72 godzinach. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilku godzinach od zabiegu. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu unikamy makijażu. W ciągu najbliższego tygodnia nie należy korzystać z sauny i basenu, można jednak bez problemu wrócić do codziennych aktywności. 

 

Mezoterapia Igłowa pod oczy – Czy zabieg można wykonać w dzielnicy Białołęka?

Na profesjonalne Mezoterapie Igłowa pod oczy zapraszamy do LaLa-Med Instytutu Urody i Medycyny Estetycznej Białołęka ul. Berensona 13 w Warszawie. W Instytucie nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące zabiegu, a także pielęgnacji okolic twarzy i ust oraz oczu w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu efekt zabiegu utrzymuje się przez okres od 6 do 12 miesięcy od iniekcji kwasu hialuronowego. W celu przedłużenia efektu zaleca się wizytę kontrolną w Instytucie. Podczas kontroli nasz specjalista oceni, czy zabieg należy powtórzyć, jednocześnie określając zalecaną dawkę kwasu.

W Instytucie Urody i Medycyny Estetycznej LaLa-Med Białołęka używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu: Stylage, Emervel, Teosyal, Amalian. Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

 

 

Mezoterapia igłowa okolic oczu

10 maja 2020
Mezoterapia igłowa okolic oczu  gabinet medycyny estetycznej na Białołęce lalamed
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon