lalamed instagram
lalamed youtube
lalamed facebook

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

lalamed google
Mezoterapia igłowa skóry głowy salon na Białołęce lalamed
10 maja 2020

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Szybkość otrzymania efektu jest gwarantowana dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych, a więc prosto do miejsca gdzie leży problem – do komórek włosa.

Dzięki celowanemu działaniu komórka włosa dostaje niezbędne składniki aktywne, których potrzebuje, w efekcie wyprodukuje lepszej jakości włos, porost włosów ulegnie przyspieszeniu, a proces wypadania zahamowaniu. Mieszek włosowy zostanie wystymulowany do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów, zgodnie z tym jak został “zaprogramowany” genetycznie.

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy  - Przebieg Zabiegu

Zabieg poprzedza przeprowadzenie wnikliwego wywiadu medycznego celem wykluczenie przeciwwskazań. Następnym krokiem jest rozprowadzenie na skórze głowy preparatu peelingującego o właściwościach dezynfekcyjnych, energetyzujących. Dzięki niemu przeprowadzony zostaje głęboki detoks skóry, oczyszczenie ujść mieszków włosowych (miejsc, z których wyrasta włos) z sebum, nieprawidłowo złuszczonego naskórka oraz co najważniejsze delikatne pobudzenie krążenia, a więc przygotowanie skóry do zwiększonego poboru składników aktywnych. Tak przygotowaną skórę głowy można poddać mezoterapii igłowej, czyli wykonaniu serii bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy przy użyciu bardzo cienkiej, prawie niewidocznej igły. Ze względu na rodzaj podania ampułka powinna być sterylna, certyfikowana, najwyższej jakości. Podawany preparat jest dobierany zawsze indywidualnie w zależności od problemu. Najczęściej w ich skład ampułki wchodzą witaminy jak A, C, E, B kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Między innymi witamina B5 czyli kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem dla odżywienia korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć ochrania również przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV. Idealnie sprawdza się w problemach z łysieniem. Za to kofeina, odpowiada za stymulację mikrokrążenia, drenażu. Powierzchnia naskórka staje się gładka oraz miękka.

Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, natomiast może mu towarzyszyć dyskomfort, którego intensywność jest uzależniona od indywidualnego progu odczuwania takich bodźców. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, bardzo rzadko używana ze względu na krótki czas trwania zabiegu (10 – 20 min).

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy - Działanie 

Skóra prócz tego, że jest największym narządem ludzkiego organizmu pełni bardzo ważną funkcję ochronną, dzięki której substancje niepożądane nie mogą dostać się do jego wnętrza. Ta właściwość z punktu widzenia przenikalności składników aktywnych aplikowanych na skórę nie jest korzystna, ponieważ praktycznie całkowicie ją blokuje. Tak też składniki aktywne zawarte np. w kremie jeśli wnikają, to w bardzo znikomym stopniu. Tajemnicą wysokiej skuteczności zabiegu mezoterapii jest ominięcie nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarcie substancji aktywnych w krótkim czasie i w dużej ilości do docelowej komórki włosa. 

Przy utracie włosów szybka reakcja jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapobiegamy zanikowi mieszków włosowych i dużej apoptozie keratynocytów. Celem działania mezoterapii jest wydłużenie fazy anagenu. Mieszanina substancji podczas iniekcji ma na celu stymulację i regenerację korzeni włosa. W większości przypadków zostaje utrata włosów zostaje zatrzymana. 

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy - wskazania

Najważniejsze wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy to:

  • wypadanie włosów (spowodowane niewłaściwym odżywianiem się, zmianami hormonalnymi, nadmiernym stresem, ciążą i karmieniem piersią itp.),
  • osłabione krążenie,
  • łysienie typu męskiego (tzw. androgenowe),
  • łysienie plackowate,
  • łysienie rozlane.

 

Efekty - mezoterapii igłowej skóry głowy

Najnowsze koktajle mezoterapeutyczne zawierają mieszanki witamin, mikroelementów, aminokwasów, antyutleniaczy, czynników wzrostu, kwasów nukleinowych, cząsteczek kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i inne związki, dlatego efekty są tak znakomite. Po zabiegu mezoterapii igłowej mozna spodziewać się efektów w postaci poprawy jakości włosów. Obecnie mezoterapię stosuje się na wszystkie możliwe okolice ciała, również na skórę owłosioną głowy i okolice intymne.

Po zabiegu pozostają ślady w miejscu wykonywania nakłuć. Niekiedy zdarza się, że igła może trafić na naczynko, wówczas pojawia się niewielkie zasinienie na skórze, ale zazwyczaj znika po upływie 2-3 dni. Szczególnie powinny na to zwrócić uwagę osoby z tendencją do powstawania siniaków. Działania niepożądane występują stosunkowo rzadko, a zalicza się do nich przejściowe stany alergiczne objawiające się zaczerwienieniem, ustępującym samoistnie w ciągu kilku godzin.

 

Zalecenia po zabiegu - mezoterapii igłowej skóry głowy

Po mezoterapii należy stosować preparaty działające aseptycznie i przeciwobrzękowo. Zaleca się także zachowanie podstawowych zasad związanych z pielęgnacją i nawilżeniem skóry głowy. W ciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu należy:

  • ograniczyć farbowanie włosów
  • nie korzystać z sauny, basenu przez 24h
  • nie wykonywać masażu skóry głowy przez 24h
  • nie opalać się przez 48h 
  • nie stosować kremów, lakierów do włosów ani innych środków do stylizacji
  • przez kolejne 3 dni nie przechodzić badań rth, radioterapii oraz elektroterapii
  • codziennie pielęgnacja skóry głowy może zostać wznowiona po 24h 

 

Częstotliwość Wykonywania Zabiegów

Mezoterapia igłowa skóry głowy daje zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. To jednak nie wszystko czego należy się spodziewać i nigdy nie powinno się zaprzestać tylko na jednym. Dla najlepszych i możliwie trwałych efektów najlepiej wykonywać go w serii 4 – 8 zabiegów co dwa tygodnie, 2 – 3 zabiegi przypominające co 2 – 3 miesiące, następnie raz na pół roku czy raz na rok celem ciągłej stymulacji komórek włosa.

Mimo iż zabieg mezoterapii skóry głowy wiedzie prym wśród najskuteczniejszych zabiegów na problemy z łysieniem nie jest zabiegiem trwałym. Wykonanie całej serii wraz z zabiegami przypominającymi nie zagwarantuje wiecznego pobudzenia i “nakarmienia” komórek włosa. Najbardziej zdroworozsądkowym podejściem, nie tylko jeśli chodzi o kwestie włosów”, jest trzymanie się dewizy: ”lepiej zapobiegać, niż leczyć”, w związku z czym taki zabieg powinien być wykonywany już zawsze, przynajmniej raz w roku. To sprawdzona, o udowodnionej skuteczności coraz bardziej popularna i bezpieczna metoda w walce z problemami nadmiernej utraty włosów, w związku z czym zrzesza coraz większą liczbę miłośników.

 

Skutki Niepożądane

Po zabiegu mogą być widoczne minimalne strupki, zaczerwienienie które znikają niezauważalnie. Niepożądane objawy uboczne mogą obejmować ból w trakcie wykonywania iniekcji,siniaki, powierzchowne zadrapania. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, wykluczeniu przeciwwskazań nic innego nie powinno się wydarzyć.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii

Mezoterapia igłowa skóry głowy nie jest zabiegiem wskazanym dla wszystkich. Przeciwwskazania do jej wykonania to przede wszystkim:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • nieunormowana cukrzyca,
  • alergia,
  • stany zapalne i infekcje skóry (opryszczka, rany itp.),
  • czas menstruacji (zwiększona wrażliwość na ból),
  • choroby nowotworowe,
  • wirusowe zapalenie wątroby,
  • epilepsja,
  • nadwrażliwość na składniki aplikowanych preparatów,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (w tym skóra naczyniowa oraz ze skłonnością do tworzenia się bliznowców).

 

WAŻNE!

Dla osiągnięcia najlepszych efektów należy pamiętać o zasadach właściwego żywienia, włączeniu aktywności fizycznej i unikaniu niezdrowego stylu życia. To jak wyglądają nasze nawyki, sposób żywienia jest odzwierciedleniem jakości i ilości naszych włosów.

Mądrym podejściem będzie karmienie naszych włosów od wewnątrz i od zewnątrz dzięki wykorzystaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Takie podejście zagwarantuje maksimum możliwości i satysfakcji z każdego spojrzenia na swoje włosy.

 

RODZAJE MEZOTERAPII

Obecnie istnieje wiele różnych odmian mezoterapii, których sens jest taki sam, a więc spowodowanie w krótkim czasie przeniknięcia dużych ilości składników aktywnych do wnętrza skóry, gdzie są potrzebne czyli do cebulki włosa. Przebieg oraz efekty również są podobne, różnią się jedynie “urządzeniem”, technologią, która umożliwi przenikanie składników w głąb.

Przykładem jest mezoterapia mikroigłowa, gdzie igłę zastępuje dermaroller czy dermapen – urządzenia wyposażone w kilkanaście czy kilkadziesiąt mikroskopijnych igiełek, które nakłuwają skórę jednocześnie, a w międzyczasie jest aplikowany koktajl bogato-składnikowy. Podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, a więc zabieg zaliczany jest do grupy zabiegów inwazyjnych.

Wyróżniamy również mezoterapię mikroigłową nieinwazyjną, bez przerwania ciągłości naskórka, która wykorzystuje różne technologie umożliwiające utworzenie “mikroskopijnych dziurek” przez które przenikają substancje aktywne. Przykładem jest zjawisko elektroporacji wywołanej przez impuls elektryczny, który powoduje zwiększenie przepuszczalności skóry i możliwość przedostawania się 

 

Białołęka-Gdzie wykonać zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy

Na zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy  zapraszamy do naszego Instytucie Urody LaLa-Med na Białołęce ul. Berensona 13 . 

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

LaLa-Med

LaLa-Med Clinic