LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

 

Osocze Bogatopłytkowe i Fibryna oraz Plasma Complex®

Osocze bogatopłytkowe PRP - (Plateled Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe jest substancją pozyskana z krwi pacjenta, u którego ma być przeprowadzony zabieg. Osocze bogatopłytkowe która jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, zawiera komórki oraz peptydy, czyli czynniki wzrostu pobudzające komórki do podziału. Peptydy są niezbędne do odnowy biologicznej tkanek skóry przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji. Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Osocza bogatopłytkowego ma właściwości gojące, nie ma ryzyka alergii jest całkowicie bio kompatybilne, niepowodujące zapalenia, hemostatyczne, redukujące ból. Podawanie osocza bogatopłytkowego odbywa się za pomocą zabieg mezoterapii igłowej. Dzięki tym działaniom skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. U wielu pacjentów zmniejszają się przebarwienia i łagodzi trądzik. Jest to idealny zabieg dla cery z problemami naczyniowymi i trądzikiem różowatym. Po zabiegu skóra ulega odbudowaniu, jest mniej reaktywna, a rumień i naczynia stają się mniej widoczne.

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF - (Injectable Platelet Rich Fibrin) to osocze wzbogacone o niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu a także mezenchymalne komórki macierzyste. Komórki macierzyste zawarte w fibrynie wykazują właściwości stymulujące procesy naprawy tkanek, a komórki mezenchymalne bardzo silnie stymulują procesy regeneracji, tj. tzw. autologiczną odnowę komórkową. Fibryna bogatopłytkowa (i-PRF – ang. Platelet Rich Fibrin) to koncentrat płytek krwi zawieszony w fibrynie, który uzyskuje się z krwi pacjenta, podobnie jak osocze bogatopłytkowe. Fibrynę można porównać do autogennej matrycy, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Z wieloletnich badań wybitnego eksperta w dziedzinie czynników wzrostu, prof. Josepha Choukrouna z Nicei wynika, że metoda ta cechuje się jeszcze lepszą skutecznością w porównaniu z osoczem bogatopłytkowym. Różnica pomiędzy fibryną a osoczem bogatopłytkowym jest zasadnicza – powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii fibryną bogatopłytkową (i-PRF) zapewnia znacznie lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie, jak to ma miejsce w mezoterapii.

 

Wskazania do zabiegów z Osocze i fibryny bogatopłytkowej

 • wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni

 • spłycenie zmarszczek

 • skóra wrażliwa, alergiczna ( atopowa )

 • terapia okolic oczu (kurze łapki, cienie, cienka skóra powiek )

 • skóra wymagająca rewitalizacji ( skóra palacza, potrądzikowa, skóra z przebarwieniami oraz wiotka)

 • terapia blizn potrądzikowych, ran i oparzeń

 • terapia rozstępów

 • leczenie wypadania włosów, łysienia

 • wolumetryczna regeneracja ubytków i głębokich bruzd

 • profilaktyka starzenia się skóry twarzy, dekoltu i dłoni

 • nawilżenie skóry i poprawa jej napięcia

 • poprawa ukrwienia

 

Przeciwwskazania do zabiegów z Osocze i fibryny bogatopłytkowej

Przed zabiegiem w Lala-Med Clinic dokładnie omawia możliwe przeciwwskazania do zabiegu z osocza bogatopłytkowego fibryna Przeciwwskazania występują bardzo rzadko, a większość z nich jest tylko czasowa i wymaga odłożenia zabiegu na późniejszy termin. Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest priorytetem dlatego zawsze przed zabiegiem wykluczamy jakiekolwiek przeciwwskazania.

 

Głównymi przeciwwskazania to:

 • Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
 • Ostre zakażenia wirusowe, HIV
 • Przewlekłe choroby wątroby, zapalenie lub marskośći
 • Ostre stany chorób z autoimmunoagresji.
 • Choroby nowotworowe, białaczki, szpiczaki.(Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia )
 • Leczenie immunosupresyjne,Zaburzenia krzepliwości krwi oraz
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ.
 • Ciąża i laktacja.

 

Efekty z zabiegów z Osocze i fibryny bogatopłytkowej

Efekty najlepiej widoczne są po pewnym czasie, choć niektóre osoby widzą je niemal natychmiast . Jednak jak wiadomo, efekt stymulacji i regeneracji tkanek, tak jak jakikolwiek proces gojenia w naszym organizmie nie następuje w ciągu jednego dnia. Potrzebny jest na to czas. Po zabiegach z osoczem skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki. Wszystko to dzieje się dzięki naturalnym procesom, które stymulowane są poprzez wstrzyknięcie preparatu.

Wśród efektów warto wymienić:

 • wygładzenie zmarszczek

 • zwiększenie napięcia skóry

 • rozjaśnienie przebarwień

 • spłycenie blizn i rozstępów

 • doskonałe nawilżenie skóry

 • stymulacja i regeneracja skóry

 • zwiększenie wytwarzania własnego kwasu hialuronowego i kolagenu

 

Osocze bogatopłytkowej i fibryna - Przebieg zabiegu 

W celu uzyskania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie niewielkiej ilości krwi pacjenta. W następnym etapie jest ona odwirowana i odpowiednio przygotowana do wstrzyknięcia. Dzięki zastosowaniu specjalnej wirówki możliwe jest odwirowanie z osocza surowicy, która jest bogata w płytki krwi, co przekłada się na jej wysokie właściwości odżywcze.

W następnym etapie wykonywane są mikronakłucia, poprzez które wstrzykuje się osocze. Po przeprowadzonym zabiegu na skórze widoczne są niewielkie ranki po wcześniej wykonanych iniekcjach. Proces gojenia się powstałych ran jest kluczowy, gdyż stymuluje on komórki macierzyste do namnażania. Dodatkowo wspomaga to proces tworzenia się nowych i mocnych naczyń krwionośnych. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego posiadają szerokie spektrum działania. W związku z tym mogą być wykonane na różnych częściach ciała m.in. twarzy, okolicach szyi, dekoltu oraz dłoni.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU:

 • Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć i aktywności, ponieważ nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

 • w dniu zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego i ćwiczeń (np. siłownia, fitness, bieganie itp.) oraz przegrzania ciała (sauna, solarium, promieniowanie słoneczne);

 • bezpośrednio po zabiegu nie stosować żadnych okładów na obszary poddane zabiegowi;

 • przez 6 godzin po zabiegu nie dotykać obszarów poddanych zabiegowi;

 • przez minimum 48 godzin nie masować, nie trzeć i nie pocierać obszarów poddanych zabiegowi;

 • przez 7 dni nie korzystać z peelingów i innych metod złuszczania skóry.

 

Osocze bogatopłytkowe i fibryna- Jak często wykonuje się zabieg? 

Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów najczęściej wykonujemy serie 3-4 zabiegów w odstępie około 4 tygodni. Otrzymany efekt przeprowadzonej serii zabiegów utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy, jednak w celu jego podtrzymania warto wykonywać zabiegi przypominające raz na kilka miesięcy. W tym czasie nie ma konieczności stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.Osoby, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu z użyciem osocza lub fibryny oraz zabiegu wałczonego przed 35 r.ż , powinny wykonywać zabieg przypominający co 12 do 24 miesięcy, natomiast pacjenci między 35 a 45 r.ż pomiędzy 9 a 12 miesiącem. Powtórny lifting u osób po 65 r.ż należy wykonać po upływie 3,9 oraz 18 miesięcy od pierwszego zabiegu. Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie wcześniej uzyskanych efektów i dłuższe cieszenie się odmłodzonym wyglądem skóry.

Ile zabiegów?

Jednakże zawsze w LaLa- Med Clinic podchodzimy do pacjenta indywidualnie określając jego potrzeby i stan skóry. Ilość zabiegów z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej jest uzależniona od wieku pacjenta oraz stanu skóry. Im jest ona starsza i bardziej zniszczona konieczne jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów. Z reguły sytuacja taka dotyczy osób, których skóra była narażona na częste działanie promieni słonecznych.

 

Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Gdzie można wykonać zabieg ?

Zabieg dostępny w Instytucie LaLa-Med Białołęka

Osoby pragnące skorzystać z dobrodziejstw, jakie przynosi zabieg z użyciem fibryny i osocza bogatopłytkowego zapraszamy do Instytutu Urody La La-Med Białołęka, gdzie zabiegi wykonują wyłącznie wysoko wykwalifikowani specjaliści. Ich wiedza oraz doświadczenie w zakresie wykonywania zabiegów odmładzających to gwarancja prawidłowego wykonania zabiegu i ograniczenie do minimum ewentualności wystąpienia niepożądanych powikłań oraz skutków ubocznych.

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki Instytutu Urody i Medycyny Estetycznej LaLa - Med 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik.

 

wiecej o PLASMA COMPLEX®

 Osocze bogatopłytkowe i fibryna

28 października 2020
Osocze Bogatopłytkowe i Fibryna w LaLa-Med Clinic Białołęka
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon