LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Lifting powiek plazma 

Poprzez opadające powieki wyglądamy na zmęczonych i ciągle smutnych. Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zamaskować niedoskonałości, które w procesie starzenia się coraz bardziej narastają. Jest jednak dużo innych sposobów, aby poprawić te miejsca.

Głównie są to operacje chirurgiczne, które poprawiają wygląd okolic naszych oczu. Jednak wiele osób obawia się powikłań jakie niesie ze sobą operacja oraz długiego procesu rekonwalescencji. Istnieje metoda, która pozwoli bezoperacyjnie poprawić kondycję skóry wokół oczu i powiek.

Jest to sposób z dziedziny medycyny estetycznej i polega na plazmowym liftingu powiek. W niektórych przypadkach takie zabiegi są wręcz wskazane, gdyż opadające powieki mogą utrudniać widoczność.

 

Plazma

Plazma, to pewna materia, której stan skupienia przypomina gaz. Jest jednak na tyle odmienna od gazu, mimo wielu podobieństw, że niektórzy nazywają ją czwartym stanem skupienia. Jest ona zjonizowana, posiada swobodne cząstki, ale mimo wszystko uznana została elektrycznie obojętną, gdyż zawiera zarówno tyle samo ładunków ujemnych jak i dodatnich.

Plazma istnieje w różnych postaciach w naturze. Możemy wyróżnić zarówno zimną, jak i gorącą plazmę. Gorąca, to na przykład nasze świecące gwiazdy, natomiast zimna, to wypełniona między nimi przestrzeń. W sumie to większość, bo aż 99 % całego Wszechświata stworzona jest z plazmy.

Otóż posiada ona cechy takie jak nietrwałość oraz wysoka temperatura, która dochodzi nawet do 6 tysięcy stopni C.

Można ją wykorzystać w medycynie, czy też stomatologii. Dawniej miała zastosowanie na przykład przy leczeniu zakażonych ran, w sterylizacji narzędzi, czy też przy usuwaniu drobnoustrojów. Oprócz bardzo wysokiej temperatury, duży wpływ ma również krótki czas jej zanikania.

 

Zabieg plazmą na twarz

Zabieg plazmą na twarz to bardzo skuteczna metoda walki z pogłębiającym się procesem starzenia. Wykonując go można pozbyć się tzw. zmarszczek palacza, czyli głębokich utrwalonych zmarszczek w okolicy ust. Dodatkowo możliwe jest usunięcie zmian skórnych takich jak np. włókniaki oraz opornych przebarwień.

Chętni pacjenci mogą także wybrać lifting dolnej części twarzy, ponieważ i on jest wykonywany przez lekarzy zajmujący się tego typu zabiegami.

 

Zabieg plazmą na powieki

Używanie plazmy, aby “otworzyć oko” i poprawić wygląd powiek to zdecydowanie jej najczęstsze zastosowanie. Lifting powiek plazmą, która pozwala zdjąć z twarzy smutną maskę spowodowaną opadającą powieką, kurzymi łapkami, bądź też opadającymi kącikami oczu. Ten niepozorny zabieg potrafi odmłodzić daną osobę o ładnych kilka lat. Na jego przykładzie okazuje się, że niepotrzebny jest skalpel po to, aby przywrócić skórze młodzieńczy wyraz twarzy.

 

Przebieg zabiegu liftingu powiek plazmą

Poprzez puszczenie mikrowiązki plazmy na skórę człowieka następuje sublimacja, czyli odparowanie z wierzchniej warstwy naskórka. W efekcie tego zabiegu skóra się kurczy i naciąga. Jest bardziej napięta co sprawia, że znikają zmarszczki, czy opadnięcia na skórze.

Zabieg wykonywany jest punktowo, co sprawia, że plazma działa tylko w zaznaczonym miejscu, nie zmienia również otaczającego naskórka oraz nie działa na głębsze warstwy skóry. Wszystko wykonywane jest wyspecjalizowanym do tego aparatem, dzięki któremu powstaje bardzo wysoka temperatura, która powoduje wytworzenie się łuku elektrycznego, a dzięki temu widocznego dla oka światełka.

Łuk ten prowadzi do przejścia w stan skupienia zwany plazmą. Urządzenie zakończone jest igłą, która podczas całego zabiegu nie ma styczności ze skórą pacjenta. Zostają wyemitowane impulsy tworzące mikrowyładowania, dzięki czemu między skóra pacjenta, a igłą powstaje właśnie plazma.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, temperatura jest tak wysoka, że dochodzi w tym przypadku do 1500 stopni C i prowadzi do odparowania wierzchniej części naskórka.

Oczywiście pacjent podczas trwania całego zabiegu jest miejscowo znieczulony, a trwa on zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jest to terapia bezpieczna, bardzo precyzyjna oraz nieinwazyjna, która nie powoduje z reguły żadnych powikłań typu krwawienie, stan zapalny, czy nekroza.

Po zakończeniu zabiegu od razu widać efekty, co sprawia, że pacjenci powracają, aby poprawić sobie inne niedoskonałości.

 

Zalety zabiegu plazmy

Główną zaletą tej metody poprawy wyglądu okolic oczu jest jej bezpieczeństwo. Oczy i miejsca wokół nich są bardzo delikatne i wrażliwe, każde nacięcie, czy wstrzyknięcie czegoś niesie ze sobą dużo ryzyka.

Lifting plazmą jest w stosunku do innych metod bardzo bezpieczny. Czas gojenia po takim zabiegu to około pięciu dni, co daje naprawdę szybki okres powrotu do formy i uzyskanie wymarzonych efektów. Uszkodzenia naskórka są tak niewielkie, że gojenie nie sprawia większych trudności w codziennych obowiązkach.

Wielkim plusem jest brak nacięć, nakłuć, usuwania skóry czy tkanki tłuszczowej.

 

Postępowanie po zabiegu:

 • miejsce zabiegowe przemywamy 2 razy dziennie przegotowaną wodą i delikatnie osuszamy
 • miejsce zabiegowe 2 razy dziennie smarujemy kremem łagodzącym  bądź  maścią Solcoseryl
 • miejsca zabiegowego nie zaklejamy plastrami (dostęp powietrza przyśpieszy gojenie)
 • przez 3-4 dni miejsce zabiegowe może być opuchnięte, a powstałe mikrostrupki utrzymują się do 7 dni
 • przez okres 2 tygodni nie korzystamy z basenu i sauny
 • przez okres 6 tygodni nie korzystamy z solarium i nie opalamy się, podczas spacerów w słoneczne dni używamy kremów z filtrem 50 SPF

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciążą i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • choroby nowotworowe
 • padaczka
 • infekcje skórne
 • skłonność do bliznowców
 • kuracja retinoidami ( 6 mcy )
 • wypełniacze , botoks ( 2 mce)

 

Powikłania możliwe po zabiegu

Jeśli chodzi o zabieg liftingu powiek plazmą, to nie ma zbyt wielu powikłań, które mogą wystąpić po jego dokonaniu. Każdy organizm może zareagować troszkę inaczej. Jednak głównie występuje kilkudniowa opuchlizna i małe strupki o wielkości milimetra.

W momencie zniknięcia strupków, przez pewien czas mogą pozostać zaczerwienienia w tych miejscach, które trzeba odpowiednio pielęgnować i chronić przed słońcem. Wszystko to za sprawą bardzo wysokiej temperatury w miejscu, w którym działa plazma.

 

Plazma lifting powiek – gdzie wykonuje się zabieg na Białołęce? 

Na lifting powiek plazmą zapraszamy do naszego salonu Urody LaLa- Med zlokalizowanego w dzielnicy Białołęka ul. Berensona 13.

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki Instytutu Urody LaLa - Med

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

 

Plazma Lifting powiek 

23 kwietnia 2020
plazma lifting powiek wykonuje salon urody lala-med na Białołęce
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon