LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Co to jest Radiesse?

To oryginalny preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia, który nie tylko skutecznie, bezpiecznie i natychmiast wypełnia zmarszczki, ale też modeluje kontur twarzy, dając długotrwały efekt odmłodzenia. Idealny dla osób, które narzekają na widoczne już oznaki upływającego czasu – pogłębienie zmarszczek, bruzd w okolicach nosa, ust i podbródka, zwiotczenie podbródka, opadanie polików, utratę gęstości skóry, szczególnie widoczną w okolicy kości jarzmowych i na policzkach. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości Zabieg ten daje też dobre efekty w regeneracji grzbietów dłoni. Hydroksyapatyt wapnia zawarty w produkcie ma unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki specjalnemu żelowemu nośnikowi głównej substancji, możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po iniekcji. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty.

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
 • modelowania policzków
 • wypełnienie grzbietów dłoni
 • likwidacji bruzd nosowo – wargowych
 • likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetek”
 • niechirurgiczna korekta nosa
 • zagęszczenie skóry
 • blizny potrądzikowe

 

Co jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
 • miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • alergie na stosowany preparat
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych

 

Efekty działania 

Preparat Radiesse™ należy do jednych z najbardziej oryginalnych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ daje natychmiastowy efekt wypełnienia rysów twarzy w miejscach utraconej objętości, a w drugim etapie działania odbudowuje utracony kolagen, czyli należy do zabiegów autoregeneracyjnych. Matryca żelowa wchodząca w skład Radiesse™ gwarantuje wolumetrię rysów twarzy bezpośrednio po zabiegu. Po kilku miesiącach nośnik żelowy zostaje wchłonięty przez organizm, do tego czasu jednak fibroblasty zdążą wyprodukować w miejscu matrycy nowy kolagen, który naturalnie zagęści i wypełni skórę. To dlatego efekty osiągnięte za sprawą Radiesse™ będą trwać w czasie, a przy odpowiedniej diecie, suplementacji i trybie życia (pozytywne warunki dla utrzymania nowego kolagenu) efekt zabiegu będzie semi-permanentny, czyli trwający 2-5 lat. 

Wolumetria Twarzy Radiesse zabieg w lalamed Białołęka

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Poza tym większość preparatów do wolumetrii zawiera lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk,  bolesność lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Najczęściej zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Bywa, że w miejscu iniekcji pojawia się lekkie zasinienie, które utrzymuje się przez kilka dni. Do trzech dni można wyczuwać lekkie nierówności w miejscu podania preparatu, może utrzymywać się również niewielki obrzęk czy/i tkliwość.

 

Ważne po zabiegu 

Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie, wrażliwość na dotyk, swędzenie lub zasinienie w miejscach infekcji. To normalna reakcja po podaniu do skóry stymulatorów kolagenu. Zazwyczaj po kilku dniach efekty uboczne ustępują. Po zabiegu nie ma konieczności unikania wysokich temperatur, ponieważ Radiesse™ jest preparatem termostabilnym, czyli niewrażliwym na czynniki termiczne. Zabieg można wykonać i standardowo korzystać z sauny, plaży czy solarium. Można go także swobodnie łączyć z zabiegami laserowymi, co go odróżnia od wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. 

 

Rekomendowana liczba zabiegów

Wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć pożądane efekty. Co ważne, efekty zabiegu powoli zanikają w czasie, to jednak utrzymują się dłużej niż na przykład po zabiegach wolumetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego. Średnio po 18-24 miesiącach zalecamy powtórzenie zabiegu. Jednak u niektórych pacjentów obserwuje się semi-permanentne efekty, utrzymujące się dłużej. Utrzymanie efektów zależy m.in. od wieku, kondycji skóry pacjenta, jego trybu życia. 

 

Czy naprawdę ten zabieg jest tak spektakularny, jak twierdzą specjaliści?

Mówiąc obrazowo: twarz młodego człowieka przypomina kształtem literę V. W procesie starzenie litera V się odwraca. Opadają poliki, poszerza się broda. Skóra traci swoje „rusztowanie” tworzone wcześniej przez zanikające włókna kolagenu. Preparat stosowany w zabiegu zbudowany jest z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej bazy żelowej, która natychmiast wypełnia zmarszczki. Wstrzyknięta pod skórę substancja tworzy wspomniane wcześniej rusztowanie, które sprawia, że skóra od razu staje się bardziej elastyczna i gęsta. Należy przy tym zaznaczyć, że nie ma tu efektu powiększenia objętości czy tzw. napompowania. Preparat pobudza wydzielanie naturalnego kolagenu, którego utrata, postępująca z wiekiem doprowadziła wcześniej do zwiotczenia skóry. Po czterech miesiącach żel zostaje zaabsorbowany przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Skóra jest radykalnie odmłodzona.

Wolumetria Twarzy Radiesse zabieg w lalamed Białołęka

 

 

 

 

 

 

 

Czy zabieg jest faktycznie bezpieczny?

Tak, potwierdzają to liczne badania kliniczne. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o składzie, identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich tkankach – kościach i zębach. Organizm dobrze więc go przyswaja, nie odrzuca; nie ma reakcji alergicznych. Z tego też powodu zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tuż po zabiegu może normalnie funkcjonować. Czasami tylko może pojawić się lekki obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie, które ustępują po kilku dniach.

 

Bezpieczeństwo 

Hydroksyapatyt jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, jest budulcem kości i zębów. Opracowany na jego bazie preparat RADIESSE™ nie posiada w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego i nie wymaga specjalnych testów alergicznych. Od 2004 roku jest oficjalnie zarejestrowany w Unii Europejskiej i posiada certyfikat CE, potwierdzający bezpieczeństwo produktu i jego badania kliniczne. W 2006 roku stymulator kolagenu RADIESSE™ został dopuszczony do obrotu przed restrykcyjną amerykańska Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

 

Wolumetria Twarzy Radiesse - Czy zabieg można wykonać w dzielnicy Białołęka?

Na profesjonalne Wolumetria Twarzy Radiesse zapraszamy do LaLa-Med Instytutu Urody i Medycyny Estetycznej Białołęka ul. Berensona 13 w Warszawie. W Instytucie nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące zabiegu, a także pielęgnacji okolic twarzy i ust w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

W Instytucie Urody i Medycyny Estetycznej LaLa-Med Białołęka używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu: Radiesse Stylage, Emervel, Teosyal, Amalian. Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

Wolumetria Twarzy Radiesse

10 maja 2020
Wolumetria Twarzy Radiesse zabieg w lalamed Białołęka
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon