LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Wolumetryczny Lifting Twarzy

To tak zwane modelowanie bez użycia skalpela. Jest to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Pozwala przywrócić właściwy owal twarzy, poprawić gęstość i jędrność skóry oraz dokonać korekty kształtu nosa, ust i kości policzkowych. Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej i musi wykonać go lekarz specjalizujący się w tej metodzie modelowania twarzy.

 

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to modelowanie konturów twarzy oraz korygowanie kształtu jej poszczególnych elementów bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela podczas wolumetrii twarzy używa się kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku postępów procesów starzenia się skóry część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Kwas hialuronowy wypełnia i podnosi skórę w tych miejscach, przez co twarz sprawia wrażenie pełniejszej i młodszej. Wygląda przy tym naturalnie, tak jakby w ogóle nie było ingerencji w jej kształt i strukturę.

Kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolageny, na przykład kwas l-polimlekowy - sculptra lub hydroksyapatyt wapnia np. radiesse. Pobudzają one organizm do produkcji własnego kolagenu. Można też wykonać wolumetrię twarzy z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

 

Preparaty stosowane do Wolumetrycznego Liftingu Twarzy

Są bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym. Umożliwia to modelowanie twarzy po wstrzyknięciu w wybrane miejsca takiego preparatu. Działa on jak implant wypełniający i daje długo utrzymujące się efekty – nawet do 18 miesięcy w zależności od użytego preparatu.

Zabieg wolumetrii twarzy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, choć w zasadzie nie ma takiej konieczności. Lekarz wstrzykuje przy pomocy igły lub kaniuli wypełniacz do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. W niektórych okolicach (na przykład żuchwy lub podbródka) robi się głębokie iniekcje, nawet sięgające kości twarzoczaszki. Następnie wykonuje się delikatny masaż, rozprowadzając preparat wypełniający i nadając mu pożądany kształt.

O to niektóre preparaty wykorzystywane do zabiegów wolmetrii twarzy w Instytucie Urody i Medycyny Estetycznej LaLa-Med na Warszawskiej Białołęce.

 

Radiesse® 

To nowa generacja wypełniacza, który charakteryzuje niezwykła różnorodność zastosowania zarówno w kosmetyce, jak i rekonstrukcji, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych. 

Unikalny skład Radiesse® zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla innych wypełniaczy, plus długotrwałe efekty. Dzieje się tak dlatego, że Radiesse® składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyloapatytu wapnia (CaHA).

Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że Radiesse® jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy oraz innych zastosowań medycznych. Biokompatybilny, nietoksyczny, nie wywołujący alergii. Radiesse® składa się z hydroksyfosforanu wapnia (hydroksyapatytu – CaHA) tworzącego zawiesinę w sodzie karboksymetylo celulozy. CaHA jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Podczas tak długiego okresu stosowania go nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Radiesse® nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego dlatego nie wywołuje reakcji uczuleniowych.

 

Juvederm® Voluma 

To wyjątkowy preparat stworzony do przywracania objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków. Unikalna formuła preparatu Juvederm® VOLUMA zawiera skoncentrowany, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy o krótkich włókach, dzięki czemu:

 • preparat jest bardzo spójny i zapewnia pełne wypełnienie ubytków twarzy
 • wypełnienie jest bardzo trwałe, badania kliniczne wykazują 18 miesięczną trwałość preparatu
 • preparat jest bardzo gładki, dzięki czemu po podaniu pacjent zachowuje poczucie naturalności w dotyku

 

Sculptra

kwas L-polimlekowy, zalecany pacjentom, którzy chcą odzyskać utraconą objętość twarzy lub wygładzić głębokie zmarszczki i zagłębienia w skórze.

Preparat Sculptra, po wprowadzeniu do skóry, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Efektem zwiększonej zawartości kolagenu w skórze jest zmniejszenie widocznych oznak starzenia się twarzy na skutek poprawy: sprężystości i gęstości tkanek, jędrności skóry, konturów twarzy, dzięki czemu wykazuje skuteczniejsze działanie wolumetryczne, uzupełnia ubytki objętości skóry, koryguje głębokie bruzdy i zmarszczki.Rezultat końcowy to długotrwały i naturalny efekt odmłodzenia twarzy

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Wolumetryczny Lifting Twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg dla osób niepogodzonych z upływem czasu, chcących zachować urodę i młody wygląd. Wraz z wiekiem zmniejsza się jędrność i elastyczność skóry, przez co zmienia się wygląd i kontury twarzy. Policzki stają się zapadnięte lub opadają, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, zmieniają się rysy twarzy, a jej owal pozostawia wiele do życzenia. Wolumetria twarzy pozwala zaradzić tym problemom w mniej inwazyjny niż operacja plastyczna sposób. Pozwala też powiększyć usta, poprawić wygląd nosa oraz kształt kości policzkowych.Wolumetrię twarzy można przeprowadzić u osób w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Wolumetrię twarzy stosuje się w następujących przypadkach:

przy zapadniętych kościach policzkowych,Wolumetryczny Lifting Twarzy zabiegi medycyny estetycznej lalamed Białołęka

 • w przypadku opadających policzków,

 • do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,

 • w przypadku zwiotczenia skóry twarzy,

 • w celu poprawienia rysów twarzy,

 • do redukcji zmarszczek i bruzd,

 • w przypadku zbyt szczupłej twarzy,

 • przy lipoatrofii jarzmowej,

 • w przypadku ubytków objętości twarzy.

 

Jakie efekty daje Wolumetryczny Lifting Twarzy i czy jest bezpieczny?

Wolumetria twarzy efektywnie poprawia jej wygląd, odmładza i sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego po jej wykonaniu można już następnego dnia wrócić do codziennego funkcjonowania i zwykłych obowiązków, w tym do pracy. W miejscach iniekcji kwasu hialuronowego pojawiają się wprawdzie zaczerwienienia, może też pojawić się lekki obrzęk i ból, ale objawy te znikają zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

 

Po zabiegu nie należy tylko masować miejsc, gdzie wykonany był zastrzyk.

Wolumetria twarzy jest bezbolesna i właściwie nie zdarzają się po niej powikłania, pod warunkiem, że wykonywana jest w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg wolumetrii twarzy można także połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • ciąża, 
 • alergia na kwas hialuronowy, a także
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zapalenie lub zakażenie skóry,
 • podatność na przerost blizn,
 • bielactwo i łuszczyca.

 

Dzięki współczesnej medycynie estetycznej można nie tylko usunąć zmarszczki, ale również skorygować niedoskonałości różnych części twarzy, w tym nosa i brody, korzystając z mało inwazyjnych metod. Do korekcji drobnych defektów nosa lub brody wykorzystuje się kwas hialuronowy i toksynę botulinową, uzyskując niemal natychmiastowe rezultaty. Efekty nie są trwałe, w zależności od użytego preparatu i właściwości skóry pacjenta utrzymują się zazwyczaj przez 12-24 miesięcy w przypadku kwasu hialuronowego i około pół roku w przypadku toksyny botulinowej.

 

KOREKCJA NOSA

Korekcja nosa kwasem hialuronowym ma na celu redukcję zmarszczek w tej okolicy, tzw. zmarszczek króliczych, a także wymodelowanie nosa w taki sposób, aby przybrał kształt zgodny z oczekiwaniami pacjenta. Zabieg polega na zwiększeniu objętości zmarszczki nasady nosa, wyrównaniu jego grzbietu i zlikwidowaniu garbka. U osób, które noszą okulary, wypełnienia się również odciski po nosku.

 

OPTYMALIZACJA EFEKTÓW

Kwas hialuronowy niweluje zagłębienia, wygładza ostre kąty lub zmienia kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię i harmonię twarzy. Nos sprawia wrażenie mniejszego i jest bardziej atrakcyjny. Zabieg rozwiązuje szereg problemów, takich jak garbki na nosie, opadające wierzchołki i zakrzywione nosy. Optymalne efekty pozwala osiągnąć połączenie dwóch zabiegów – kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Wypełniacz aplikuje się w okolicach grzbietu lub skrzydełek nosa, a botoks wykorzystuje się do podniesienia jego wierzchołka.

 

KOREKCJA BRODY

Kwas hialuronowy pozwala na wymodelowanie linii żuchwy i konturu brody przy jednoczesnym zachowaniu symetrii poszczególnych elementów twarzy. Delikatnie wydłużając brodę, można uzyskać efekt wysmuklenia twarzy i przywrócić jej właściwe proporcje. Zabieg ten jest wskazany w przypadku osób, które mają zaburzone proporcje twarzy, krótką i cofniętą brodę, jak też nieregularną linię żuchwy.

 

DWA W JEDNYM

Podobnie jak w przypadku korekcji nosa, najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc dwa różne zabiegi. Do powiększenia i wymodelowania brody należy zastosować kwas hialuronowy, a do wygładzenia skóry na brodzie – toksynę botulinową.

 

LINIA SZCZĘKI

Toksyna botulinowa stosowana w leczeniu bruksizmu działa rozluźniająco na mięśnie żwacza, które z czasem obkurczają się, dzięki czemu pacjent przestaje zgrzytać zębami. Zabieg powoduje również wizualne wysmuklenie twarzy, która z kwadratowej staje się bardziej owalna. Z kolei podanie kwasu hialuronowego w okolicach szczęki poprawia napięcie owalu twarzy.

 

Wolumetryczny Lifting Twarzy - Czy zabieg można wykonać w dzielnicy Białołęka?

Na profesjonalne Wolumetria twarzy zapraszamy do LaLa-Med Instytutu Urody i Medycyny Estetycznej Białołęka ul. Berensona 13 w Warszawie. W Instytucie nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące zabiegu, a także pielęgnacji okolic twarzy i ust w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu efekt zabiegu utrzymuje się przez okres od 6 do 12 miesięcy od iniekcji kwasu hialuronowego. W celu przedłużenia efektu zaleca się wizytę kontrolną w Instytucie. Podczas kontroli nasz specjalista oceni, czy zabieg należy powtórzyć, jednocześnie określając zalecaną dawkę kwasu.

W Instytucie Urody i Medycyny Estetycznej LaLa-Med Białołęka używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu: Stylage, Emervel, Teosyal, Amalian. Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

Wolumetryczny Lifting Twarzy

10 maja 2020
Wolumetryczny Lifting Twarzy zabiegi medycyny estetycznej lalamed Białołęka
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon