LaLa-Med Clinic

LaLa-Med

logo lalamed instytut urody i medycyny estetycznej białołęka

Zabieg z kwasem salicylowym 

Zregeneruje Twoją skórę i zapewni jej skuteczną kurację odmładzającą. Dzięki zabiegowi zredukujesz blizny potrądzikowe, przebarwienia i zmarszczki oraz powstrzymasz powstawanie nowych.

Peeling chemiczny kwasem salicylowym inicjuje proces odbudowy i kompleksowej regeneracji, usprawnia procesy komórkowe na poziomie skóry właściwej oraz intensywnie ją nawilża. Co więcej, kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie oraz antybakteryjnie. Dzięki tym właściwościom nareszcie odzyskasz zdrową i gładką cerę w dobrej kondycji, by codziennie cieszyć się promiennym wyglądem.

 

Peeling Kwasem Salicylowym

Peeling salicylowy działa aktywnie poprzez delikatne usuwanie martwych komórek i stymulację produkcji kolagenu, dzięki czemu zmniejsza i wygładza zmarszczki. Nałożony bezpośrednio na skórę reaguje z komórkami zewnętrznymi, rozluźniając lipidy łączące ze sobą martwe komórki naskórka. W wyniku tego procesu martwe komórki złuszczają się, aby odkryć leżące poniżej nowe komórki. Dzięki temu cera szybciej się regeneruje i staje się delikatniejsza.

W gabinecie kosmetyczny LaLa-Med używamy potrójnej formuły peelingu, która stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża oraz zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejszając głębokość tych już istniejących, zwiększa elastyczność skóry i minimalizuje istniejące przebarwienia.

 

Co To Jest Kwas Salicylowy

Kwas salicylowy to naturalna substancja pochodzenia roślinnego. Zalicza się go do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA), które wykazują silne działanie bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i keratolityczne. Łatwo przenika przez warstwę sebum, dlatego szczególnie polecany jest osobom borykającym się z trądzikiem oraz o skórze dojrzałej.

 

Peeling Salicylowy Wskazania

Peeling salicylowy powoduje syntezę kolagenu i elastyny, nawilżenie, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry, powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza głębokość tych już istniejących, dlatego polecany jest do rozwiązania następujących problemów:

 • zmarszczki

 • blizny

 • rozstępy

 • trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórnikowy

 • rozszerzone pory

 • skóra dojrzała

 • cera tłusta

 • cera łojotokowa

 

Na Czym Polega Zabieg z Kwasem Salicylowym

Przed peelingiem chemicznym kwasem salicylowym przeprowadzony jest demakijaż a skóra zostaje oczyszczana i odtłuszczona. Następnie założony zostaje peeling z kwasem salicylowym. Czas działania ustala specjalista i zależy on od problemu z jakim przyszedł Klient. Po neutralizacji peelingu nakłada się na skórę krem regenerujący a na koniec aplikuje krem z filtrem UV.

Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremu regenerującego oraz kremu z filtrem UV a także unikanie słońca przez 4 tygodnie. Makijaż i golenie można wykonać 24 godziny po peelingu kwasem salicylowym.

 

Zabieg z Kwasem Salicylowy Efekty

 • poprawia gładkość skóry

 • zmniejsza głębokość zmarszczek

 • zwiększa gęstość skóry

 • zamyka rozszerzone pory

 • spłyca blizny potrądzikowe

 • wyrównuje koloryt skóry

 

Peeling Salicylowy Przeciwwskazania

 • choroby autoimmunologiczne typu kolagenoza i pęcherzyca

 • przerwanie ciągłości naskórka

 • trądzik różowaty

 • podrażnienia

 • ekspozycja na słońce

 • liczne teleangiektazje

 • alergie skórne

 • opryszczka

 • ciężkie postacie trądziku

 • leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminy A

 • ciąża i laktacja

 • liczne znamiona barwnikowe

 • stan po zabiegach chirurgicznych ( 2 miesiące)

 • stosowanie kremów z retinolem

 •  

Optymalna Ilość Zabiegów z Kwasem Salicylowym

Dla uzyskania pełnego efektu zdrowej i pięknej skóry zalecana jest intensywna kuracja składająca się z serii 6 - 8 zabiegów peelingu chemicznego kwasem salicylowym z częstotliwością co 7- 14 dni. Serię zabiegów można powtórzyć 2 razy do roku. Gdy cera nie ma dużych problemów, można także zdecydować się na mniejszą ilość zabiegów lub wykonać jednorazowy peeling upiększający. Efekty widać bowiem już po pierwszym zabiegu kwasem salicylowym.

 

Zabieg Z Kwasem Tca

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Peeling wykonywany za pomocą kwasu trójchlorooctowego może pomóc, jeśli chcemy zlikwidować plamy i przebarwienia również te spowodowane promieniami UVA .

Peeling TCA jest też sposobem na pozbycie się blizn oraz zmarszczek, dzięki czemu zatrzymamy upływ czasu. Dzięki zabiegowi skóra stanie się bardziej napięta i jędrna.

Peeling ten przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtórzyć zabiegi w 4 tygodniowych odstępach

 

Kwas trójchlorooctowy TCA – co to jest? 

Kwas trójchlorooctowy TCA jest związkiem organicznym, będącym pochodną kwasu octowego. W pielęgnacji skóry ma zastosowanie jako silny eksfoliant, czyli substancja głęboko złuszczająca. Po nałożeniu na skórę powoduje tak zwane kontrolowane oparzenie, w wyniku którego wierzchnie komórki skóry właściwej obumierają. Ten proces pobudza tkankę do regeneracji, a tym samym produkcji białek budulcowych: kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra zostaje odnowiona i wyraźnie wygładzona, a jej koloryt wyrównany. Kwas trójchlorooctowy TCA nakłada się na różne obszary ciała: od twarzy po dłonie, w stężeniach od 10 do nawet 50 proc. – w zależności od tego poziomu złuszczenia, które chcemy uzyskać. W przypadku złuszczania powierzchniowego stosuje się zazwyczaj stężenia do 30 proc. Z uwagi na silne działanie jego wysokość oraz ilość zabiegów jest indywidualnie dobierana przez kosmetologa lub dermatologa. 

 

Kwas trójchlorooctowy TCA – jakie są efekty?

Kwas trójchlorooctowy TCA jest zalecany w wypadku kilku typów problemów skórnych. Po pierwsze przynosi świetne efekty w redukcji trądziku i blizn potrądzikowych. Dzięki głębokiemu złuszczaniu wierzchnich warstw skóry daje nie tylko efekt głębokiego oczyszczenia porów i mieszków włosowych, ale także rozjaśnienia przebarwień i spłycenia śladów po niedoskonałościach. W przypadku walki z wypryskami kwas trójchlorooctowy jest często stosowany w połączeniu z kwasami o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, na przykład kwasem salicylowym. 

Kwas trójchlorooctowy TCA przynosi również świetnie efekty odmładzające. Złuszczanie skóry spłyca mniej głębokie zmarszczki, zmniejsza przebarwienia na twarzy oraz pobudza skórę do naturalnego odmłodzenia. Na skutek zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny obserwujemy efekty takie jak ujędrnienie i wygładzenie cery. 

Po trzecie kwas trójchlorooctowy TCA można również nakładać na uda czy brzuch w celu redukcji rozstępów oraz ujędrnienia. Substancja ta sprawdzi się także w przypadku zmniejszania widoczności blizn pourazowych, wyrównywania kolorytu oraz usuwania plam wątrobowych na dłoniach. 

• odmłodzenie skóry

• rozjaśnienie skóry

• wygładzenie zmarszczek

• usunięcie przebarwień

• poprawa kolorytu skóry

• oczyszczenie zaskórników

 

Peeling kwasem TCA – jak przebiega zabieg?

Peeling kwasem trójchlorooctowym TCA jest jedną z najskuteczniejszych metod odnawiania skóry oraz redukcji powstałych na niej niedoskonałości (od blizn po przebarwienia). Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Często stosowany jest peeling chemiczny, który wstępnie usuwa martwy naskórek. Następnie na skórę nakładana jest jedna lub kilka warstw preparatu o odpowiednim stężeniu. Podczas tej procedury możemy odczuwać lekki lub wyraźny dyskomfort – od szczypania po intensywne pieczenie. Po upływie ustalonego czasu (zazwyczaj kilka minut) preparat zostaje zmyty wodą, a na skórę nakłada się żel lub maskę chłodząco-łagodzącą. Cały proces trwa od 30 do 45 minut. U osób o głębokich i rozległych bliznach czy niedoskonałościach zaleca się przeprowadzenie od 3 do nawet 8 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. 

 

Peeling kwasem trójchlorooctowym – rekonwalescencja 

Ponieważ peeling kwasem trójchlorooctowym jest jednym z najsilniej działających zabiegów złuszczających, po jego wykonaniu musimy spodziewać się kilku niekomfortowych skutków. W ciągu kilku pierwszych dni wybielona skóra zaczyna brązowieć i intensywnie się wysuszać. Konieczne jest jej regularne nawilżanie przy pomocy zaleconych przez eksperta produktów. Robimy to nawet kilka razy dziennie. 

Warstwa pękającej skóry samoczynnie odpada w ciągu od 7 do 14 dni. Niezwykle ważne jest, aby samodzielnie nie przyspieszać procesu złuszczania, to znaczy własnoręcznie nie odrywać fragmentów suchej skóry. Ponadto nie powinno się w tym czasie wystawiać jej na działanie słońca ani nakładać makijażu. Okres rekonwalescencji po peelingu kwasem trójchlorooctowym (przynajmniej tydzień) najlepiej spędzić więc w domu. 

Przez co najmniej miesiąc po wykonaniu peelingu kwasem trójchlorooctowym zaleca się stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50). Ponadto nie wolno korzystać z miejsc takich jak sauna czy basen, palić wyrobów tytoniowych oraz stosować jakichkolwiek peelingów. Kluczowe jest równieżregularne nawilżanie skóry. 

 

Peeling kwasem trójchlorooctowym – przeciwwskazania

Działanie kwasu trójchlorooctowego jest na tyle silne, że nie mogą stosować go kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ponadto do przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, niektóre choroby autoimmunologiczne, a także skóry, takie jak AZS, łuszczyca, opryszczka, aktywny trądzik różowaty czy infekcje bakteryjne. Nie poleca się go osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Przez 2 tygodnie przed peelingiem kwasem trójchlorooctowym nie powinno się opalać, wykonywać depilacji oraz zabiegów złuszczających (np. mikrodermabrazji), ani stosować retinoidów czy innych drażniących skórę substancji.  

 

Częstotliwość Zabiegu:

Indywidualnie dobrane od 1 do 6 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Cena zabiegu 80-180 zł

 

EASY LIFTING EYELIDS AHA

Co 6 kobieta ma problem z opadającymi powiekami.

Ty też? Nie zastanawiaj się już dziś przyjdź do Instytutu Urody i Medycyny Estetycznej LaLa-Med i zapytaj o zabieg easy lifting eyelids.

Innowacyjna metoda niechirurgicznego podnoszenia powiek oparta na działaniu kwasu glikolowego.

Zabieg wykonuje się w serii od 4 do 10 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

Cena zabiegu 50zł

 

ZABIEG WHITENING TCA HANDS

Koniec lata a twoje dłonie nie wyglądają najlepiej?, Kąpiele słoneczne przysporzyły Ci problemu z przebarwieniami na dłoniach?

Nie czekaj zacznij działać od razu. Salonie kosmetycznym LaLa-Med Instytut Urody Na Białołęce zaprasza na zabieg whitening hands na bazie kwasu trójchlorooctowego. 

Metoda koagulacji przebarwień po słonecznych, jak i plam starczych. Już dziś zadbaj o ich wygląd.

 • Częstotliwość wykonywania zabiegu co 2-3 tygodnie.
 • 48 h po zabiegu nie można myć dłoni.
 • Cena zabiegu 80-100 zł

 

Pielęgnacja po zabiegach głębokiego złuszczania (kwas TCA,  roztwór Jessnera itp.)

W dniu zabiegu i przez 24 h po zabiegu nie dotykamy i nie myjemy twarzy

zakaz opalania przez 6 tygodniu

wskazanie stosowania filtrów przeciwsłonecznych

zakaz stosowania kremów z AHA( około 3 tygodni)

wskazane intensywne nawilżanie skóra

 

Wskazówki i ostrzeżenia

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno stosować się preparatów zawierających retinoidy

Nie wolno przyśpieszać procesu złuszczania naskórka(drapać, zdzierać, itp.) gdyż grozi to powstaniem blizn.

Do złuszczania dojdzie samoistnie zaś stopień i przebieg różni się indywidualnie w zależności od reakcji osobowych osób poddawanych

 

FACE ROLLER SYSTEM

Face Roller System jest urządzeniem do mikro nakłuwania skóry, czyli wykonywania mikroskopijnych nakłuć, stymulujących fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Mikronakucia tworzą kanały, przez które wielokrotnie zwiększa się przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach aplikowanych w trakcie zabiegu .

Zastosowanie:

• Anti Aging zmarszczki, kurze łapki

• Rozstępy

• Cellulitis

• Blizny

• Wypadanie włosów

• Spotęgowanie wchłaniania składników odżywczych kosmetyków. 

 

Białołęka – gdzie wykonuje się zabiegi  z kwasami AHA TCA BHA?

Na zabiegi  z kwasami AHA TCA BHA zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego zlokalizowanego w dzielnicy Białołęka ul. Berensona 13.

Prowadzimy indywidualne konsultacje dostosowane do każdej potrzeby klientki 

Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik

 

Zabiegi z kwasami Aha, Tca, Bha,

23 kwietnia 2020
ZABIEG Z KWASEM TCA
lalamed google

Zadzwoń: +48 (22) 308 53 53  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

lalamed facebook
lalamed youtube
lalamed instagram

BeautySalon